Ceļot

7 piedzīvojumi Riodežaneiro

Lielākā daļa cilvēku domā par Carnaval, domājot par Riodežaneiro. Maz viņi zina, ka Rio ir visa veida kultūra, dejas un patiesi neaizmirstami ēdieni! Dodieties ceļojumā pa mežonīgo pusi un iepazīstieties ar šiem vienreizējiem piedzīvojumiem Riodežaneiro.

Apiņu uz vagoniņa

Vecā, sarežģītā Bonde (tramvajs) joprojām tiek izmantota šeit, Riodežaneiro, un ved savu ceļu cauri pilsētai no Centro līdz burvīgajām bruģētajām Santa Terēzes ielām. Tagad, kas galvenokārt tiek apgādāts ar tūristiem, 20 minūšu ilgs vēsturiskais brauciens ar vieglajām automašīnām ved cauri veciem krāsainu koloniālo savrupmāju posmiem. Kādreiz to atstājot novārtā, tagad to uzskata par pilsētas bohēmisko centru, kurā mākslinieki ir iekārtojuši savas mājas un atjaunojuši apkārtni.

Sazinieties ar dabu

Izvairieties no kņadas pilsētas dzīves un pārejiet pa nelielu paradīzes gabalu Riodežaneiro centrā. Parque Nacional da Tijuca ir viens no pasaules lielākajiem pilsētas mežiem, kura platība ir aptuveni 40 kvadrātkilometri. Parkā ir sulīgs zaļums, kas klāj piekrastes kalnu grēdas ar daudzām takām līdz ūdenskritumiem, dabiskiem avotiem un augstākajām vietām. Tā ir mājvieta arī visdažādākajām augu sugām, putniem un zīdītājiem, ieskaitot primātu Marmoset.

Izpētiet betona džungļus

Pārsteidzieties uz pilsētas bagātās pagātnes varenību Centro. Centro, kas tiek uzskatīts par Riodežaneiro komerciālo rajonu, joprojām saglabā savu veco laiku sajūtu ar savām bruģa ielām, ko ieskauj skaista arhitektūra. Izpētiet vecās ielas, kur jums būs iespēja uzzināt par Brazīlijas kultūru un vēsturi vienā no daudzajiem lieliskajiem muzejiem, kultūras centriem, mākslas galerijām un milzīgajām baroka baznīcām.

Tirgus

Ja svētdien atrodaties Riodežaneiro, noteikti apstājieties labi zināmajā ielu tirgū - Feira hipiju gadatirgū. Atrodas netālu no Ipanema pludmales, jūs varat stundām ilgi klejot un atrast unikālus suvenīrus, ko ņemt mājās. Iepazīstieties ar daudzajiem stendiem, kur vietējie ielu pārdevēji demonstrē savus rokām darinātos dārgakmeņus, sākot no krelles līdz keramikai un beidzot ar kokgriezumiem.

Iegūstiet nedaudz saules

Pavadiet dienu pludmalē un redziet, kā vietējie atpūšas. Visa pilsēta nedēļas nogalēs dodas uz pludmali, tāpēc noteikti dodieties agri, lai rezervētu izcilāko vietu. Tur jūs varat vērot, kā vietējie spēlē “footvolley” - spēli, kas līdzīga volejbolam, bet spēlē tikai ar kājām. Vai arī varat pludmales apģērbu izšūt uz “pūķa zoba” dēļu ietvēm - flīzētā dizaina, kas ir unikāli portugāļu valoda.

Ienāc skatā

Katru gadu pievienojieties tūkstošiem apmeklētāju, dodoties pa zobratu ar vilcienu uz Jēzus Kristus (Cristo Redentor) ikonu Art Deco statuju. Šī 38 m augstā statuja ir kļuvusi par Riodežaneiro simbolu kopš tā atklāšanas 1931. gadā. Statuja atrodas Corcovado virsotnē, kas 710 m kalna formas dēļ nozīmē “kapuci”. Kad augšpusē atrodas statujas milzīgums, jūs elpojat, tāpat kā no zemāk redzamā brīnišķīgā skata uz Parque Nacional da Tijuca.

Saistītie raksti

Atpakaļ uz augšu poga
Aizveriet
Aizveriet