Pārtika

Ceļvedis dažādiem saldējuma veidiem

Cik daudz saldējuma veidu esat izmēģinājis? Nē, mēs šeit nerunājam par garšām (mēs pieņemam, ka esat izmēģinājis 32 aromātus un pēc tam dažus), bet gan dažādus saldējuma variantus, piemēram, franču saldējumu, gelato vai saldētu olu krējumu.

Kā izrādās, saldējumu saimē patiesībā ir daži dažādi saldēti pagatavojumi. Zemāk ir saraksts ar visu iesaldēto kārumu sarakstu, kas jāiekļauj sarakstā “obligāti jāmēģina”.

Cietais saldējums

Iesim tālāk un atsauksimies uz to kā “klasisko” saldējumu. Tradicionāli saldējumu gatavo ar krējumu, pienu, cukuru un bieži, bet ne vienmēr olu. Lai maisījumu uzskatītu par saldējumu, tajā jābūt vismaz 10 procentiem piena tauku. Daudzos premium zīmolos tomēr ir vairāk (apmēram 14 procenti), kas tiem piešķir krēmīgāku tekstūru.

Lietussargā “cietais saldējums” ir pieejams Filadelfijas, franču vai bez saldējuma stils, ko mēs apskatīsim zemāk.

Mīksts saldējums

Mīkstais saldējums (saukts arī par “mīksto pasniegšanu”) ir iecienīts ēdiens, jo īpaši no saldējuma veikaliem, dēļu pārdevējiem un saldējuma kravas automašīnām. Savā kosmētikā tas ir līdzīgs cietajam saldējumam, bet ražošanas laikā tas tiek turēts zemākā temperatūrā un nepārtraukti kaltēts, iegūstot vienmērīgāku, vieglāku tekstūru.

Franču saldējums

Kamēr “parastais” cietais saldējums ne vienmēr tiek pagatavots ar olu, franču saldējums vienmēr satur olu dzeltenumu. Tāpēc “franču vaniļas” saldējums vienmēr ir nedaudz dzeltenāks nekā parastā vaniļa. Franču saldējumam ir dažas īpašības ar saldētu olu krējumu (zemāk), taču tā tekstūra vairāk atgādina cieto saldējumu.

Filadelfijas stila saldējums

Šis ir cieta saldējuma veids, kas izgatavots, izmantojot pienu / krējumu, cukuru un aromatizētājus. Kas maisījumā īpaši trūkst, ir ola. Šim vienkāršajam saldējuma stilam atšķirībā no franču stila nav vajadzīga olu krēms. Saukts arī par “amerikāņu” saldējumu.

Bez saldēšanas saldējums

Nosaukums, kas piešķirts dažādiem saldējuma veidiem, kuri tiek pagatavoti bez kušanas. Recepte bieži spēlē putukrējumu. Kaut arī šos saldējumus ir viegli pagatavot un ārkārtīgi garšīgus, to tekstūra parasti ir atšķirīga nekā tradicionālā cietā saldējuma.

Saldēta karste

Saldēts olu krēms ir līdzīgs saldējumam, taču ar dažām galvenajām atšķirībām:

  • Pirmkārt, tas satur 1,4 procentus olu dzeltenuma pēc svara, saskaņā ar USDA. Dzeltenums saldētajam olu krējumam piešķir bagātīgu, pilnīgu garšu.
  • Otrais galvenais raksturlielums ir veids, kā tas tiek sagriezts. Pastāvīga kausēšana neļauj pārāk daudz gaisa saglabāt (tam parasti ir par aptuveni 30 procentiem mazāk gaisa nekā parastajam saldējumam), kas tam piešķir blīvu, krēmīgu nokrāsu.

Saldēts jogurts

Tehniski saldēts jogurts nepavisam nav saldējums, bet to bieži pārdod kopā ar to. Vienkārši sakot, saldēts jogurts ir jogurta maisījums, kas sagriezts tāpat kā saldējums vai mīkstais pasniegums. Dažreiz tas ietver jogurta maisījumu, ko pievieno saldējuma pamatnei. Tāpat kā saldējums, tas ir dažādu garšu un dažādu faktūru.

Gelato

Gelato ir līdzīgs saldējumam, bet ar dažām būtiskām atšķirībām:

  • Pirmkārt, tam ir dabiski zemāks tauku saturs, jo parasti tas patērē vairāk piena nekā krējuma un tajā bieži nav olu.
  • Tomēr tas tiek izlobīts savādāk, un tajā ievada mazāk gaisa - līdz pat pusei. Neraugoties uz zemāku tauku saturu, tas iegūst krēmīgu, blīvu tekstūru.

Saldējums bez piena produktiem

Tas attiecas uz pieaugošo saldējuma veidu kategoriju, kas tiek ražoti pilnīgi bez piena produktiem. Daži no tiem tiek ražoti tradicionālajā saldējuma stilā, izmantojot sojas vai piena vai piena krējuma alternatīvas; citi tiek gatavoti, izmantojot augļu biezeni, piemēram, banānus. Dažos gadījumos to sauc arī par “jauko krēmu”.

Saistītie raksti

Atpakaļ uz augšu poga
Aizveriet
Aizveriet