Fotogrāfija

Kā iekļaut cilvēka elementus arhitektūras fotogrāfijā

Fotografējot ēkas, mājas vai šo konstrukciju interjerus, parasti jūs darāt, lai pārliecinātos, ka neviens neatrodas apkārt, lai visa aina nebūtu tajās.

Tas, iespējams, ir vecās prakses rezultāts, atstājot cilvēkus no arhitektūras, interjera vai nekustamā īpašuma fotogrāfijām. Kaut arī daži fotogrāfi saka, ka cilvēku iekļaušana šajos fotoattēlos tikai novērš uzmanību no skatītājiem, patiesais iemesls, kāpēc arhitektūras, interjera dizaina un nekustamā īpašuma fotografēšanas pirmajās dienās nebija cilvēku elementu, jo bija lieli slēģa ātrumi, kas saistīti ar tehniskiem ierobežojumiem.

Tomēr mūsdienās diezgan daudz mūsdienu profesionālu fotogrāfu atbalsta ideju iekļaut cilvēku elementus savās arhitektūras, interjera un nekustamā īpašuma fotogrāfijās.

Mūsdienās mēs redzam daiļrunīgus ēku un būvju kadrus, kuros redzami cilvēki kustībā vai cilvēki, kas izmanto kādu no ēkas labierīcībām (t.i., mājas īpašnieks, kurš skatās savu iecienīto šovu televizorā). Cilvēka elementu iekļaušana jūsu fotoattēlos ir svarīga vairāku iemeslu dēļ.

Kāpēc iekļaut cilvēka elementus?

Ēku fotoattēlu uzņemšana nav vienkārša, it īpaši, ja vēlaties fotografēt ainu bez cilvēkiem tajās. Tomēr dažos gadījumos cilvēku elementu ievietošana jūsu ēku, māju un interjeru fotoattēlos var pievienot attēlam vairāk dzīvības, nozīmes un kompozīcijas.

Šie ir iemesli, kāpēc jums vajadzētu pievienot cilvēkus dažām - ja ne lielākajai daļai - arhitektūras, interjera un nekustamā īpašuma fotoattēliem.

 • Nekustamā īpašuma un interjera dizaina fotogrāfijās, iekļaujot fotoattēlos māju īpašniekus, skatītājiem parādīsit, kā konkrēta telpa var tikt izmantota vai tiek izmantota.
  Attēls: mājas īpašnieks tiek skatīts, skatoties filmu vai TV seriālu. Šis fotoattēls parāda, kā tiek izmantots vai var tikt izmantots konkrētais mājas rajons vai telpa. Viņai var pievienoties viņas bērns, kurš būs redzams spēlējoties ar viņa rotaļlietām uz paklāja grīdas. Šis attēls parāda, kā divi dažādi cilvēki var izmantot telpu vai zonu diviem dažādiem mērķiem - joprojām demonstrējot telpas lieliskās arhitektūras iezīmes.
 • Interjera dizaina un arhitektūras fotogrāfijās cilvēkus var iekļaut fotogrāfijās, lai izceltu arhitektūras detaļas.
  Vēl viens piemērs: fotoattēlā parādīta neliela bibliotēka ar grāmatu plauktiem, kas piepildīti ar grāmatām, un no maza loga ieplūst gaisma, jums jāparāda šis konkrētais arhitektūras elements. Atrisinājums? Fotoattēlā iekļaujiet mājas īpašnieku. Varbūt liekiet viņam sēdēt uz krēsla pie loga, kur gaisma varētu viegli iedegties. Ja jums nav kāds, kurš uz šī krēsla lasa, skatītāji nevarētu redzēt, kā var noderēt logs un gaisma.
 • Interjera dizainā un arhitektūras fotogrāfijā cilvēka elementu iekļaušana palīdzēs uzsvērt noteiktu dizainu vai dizaina koncepciju.
  Tātad, ja mājā vai ēkā ir spirālveida kāpnes, kas izgatavotas no eleganta tērauda, augšup pa kāpnēm jums var būt dāma, kas ģērbusies stilīgā halātā. Šī aina atspoguļo attēla veidu, kuru jūsu fotoattēls plāno projicēt. Bez moderni ģērbtas dāmas fotoattēls nevarēs parādīt skatītājiem eleganci, ko vēlas parādīt interjera dizainers un arhitekts.
 • Interjera dizaina, arhitektūras un nekustamā īpašuma fotogrāfijās ir svarīgi parādīt dzīvas fotogrāfijas; nevis tie, kas izskatās drūmi vai post-apokaliptiski.
  Fotografējot ģimenes restorānu, tajos jābūt cilvēkiem. Lieciet dažiem cilvēkiem grupās sēdēt vai stāvēt dažādās restorāna vietās. Atcerieties, ka sabiedriskās vietās, piemēram, restorānos, ir jābūt cilvēkiem. Iedomājieties tikai pamestu viesnīcas foajē, un jūsu saņemtās reakcijas būs dažādas. Daži pat domās, ka viesnīca ir rāpojoša.
 • Cilvēku elementu iekļaušana jūsu interjera dizainā, arhitektūrā un nekustamā īpašuma fotoattēlos parādīs, kā cilvēki var pārvietoties pa teritoriju.
  Fotoattēlam, kas uzņemts virtuvē, varat parādīt māju īpašnieku, kurš gatavo ēdienu ģimenei, kamēr bērni palīdz. Tas telpai piešķir zināmu dzīvību un var palīdzēt izcelt dažus telpas arhitektūras elementus.
 • Arhitektūras, interjera un nekustamā īpašuma fotoattēlos būtu jāparāda cilvēka elementi, ja vēlaties, lai skatītāji uz tiem raugās ar jēgu un novērtējumu.
  Tā vietā, lai parādītu statisku eskalatora fotoattēlu universālveikalā, varat parādīt mātei, kas tur savu dēlu, kad viņš uzkāpj uz eskalatora soļiem. Tas jūsu fotoattēlam piešķirs līdzjūtību; dvēsele. Skatītāji to ņems vērā un atcerēsies.
 • Ja vēlaties uzsvērt proporciju vai izmēru, interjera dizainā, arhitektūrā un nekustamā īpašuma fotoattēlos jāpievieno cilvēka elementi.
  Piemēram, ja fotografējat lielpilsētas panorāmu, koncentrējieties uz augstām ēkām vai debesskrāpjiem un pēc tam lieciet vienu vai divus cilvēkus stāvēt vai staigāt tuvu vienai no ēkām, lai parādītās proporcijas būtu reālistiskas. Tas skatītājiem parādīs, cik reāls ir jūsu fotoattēls. Cilvēka objektus nedrīkst novietot pārāk tuvu kamerai, jo tas liks tiem izskatīties lielākiem nekā parasti, un jūsu fotoattēls šķitīs nedabisks vai nereāls.

Kā pareizi uzņemt kustību un kā uzņemt vaļsirdīgus cilvēku fotoattēlus

Tagad, kad jūs zināt, kāpēc arhitektūras, interjera un nekustamā īpašuma fotoattēlos jāiekļauj cilvēka elementi - un kā tie būtu jādara, šeit ir daži padomi, kā pareizi notvert vai aizmiglot cilvēkus, kas staigā garām, kā arī to, kā jūs varat uzņemt vaļsirdīgus fotoattēlus.

Lūk, kā jūs varat efektīvi aizmiglot cilvēkus, ejot:

 • Izmantojiet ilgu ekspozīciju vai mazāku slēdža ātrumu. Un noteikti izmantojiet statīvu vai balstieties uz kaut ko vienmērīgu.
 • Atkarībā no apkārtējā apgaismojuma ideālajam slēdža ātrumam vajadzētu būt jebkur no 1/15 līdz 1/30 sekundes. Ja nolaidāties zemāk par šo, pārliecinieties, vai statīvs ir izturīgs un nelietojiet liekas kameras kustības (izmantojiet tālvadības sprūdu vai taimeri).
 • Pagaidiet, kamēr cilvēki paiet garām. Tam var būt nepieciešami vairāki kadri vai daudz izmēģinājumu un kļūdu. Uzņemiet vairākus kadrus, un jūs būsiet pārsteigts par daudzajiem spontānajiem attēliem, kurus varat izmantot.
 • Neuzstādiet tos. Zagtie kadri ir vislabākie.
 • Atklāti šāvieni ir spontāni; nav plānots. Tāpēc nezināt, kas notiks tālāk. Bet sevi pozicionēt stratēģiski ļoti palīdzēs.
 • Nodrošiniet savu telefoto vai tālummaiņas objektīvu, lai jūs varētu fotografēt pat tad, ja cilvēki ir tālu.
 • Neizmantojiet zibspuldzi, lai jūs nebremzētu objektu. Vāja apgaismojuma apstākļos atveriet diafragmas atvērumu (zemākā f4-f5.6) un palieliniet ISO (tikai līdz 400).
 • Fotografējiet cilvēkus, kas dara lietas (un ne tikai staigā), jo tie ir daudz interesantāki.

Lai kāds būtu iemesls, kāpēc vēlaties iekļaut cilvēku elementus arhitektūras, interjera vai nekustamā īpašuma fotoattēlos, ir svarīgi praktizēt. Fotogrāfijā un tāpat kā visā pārējā, ko jūs darāt, prakse kļūst nevainojama.

Saistītie raksti

Atpakaļ uz augšu poga
Aizveriet
Aizveriet