Fotogrāfija

Kā apgūt kameras zibspuldzi

Pēc tam, kad esat samaksājis diezgan labu santīmu par savu fotokameru, jūs domājat, ka komplektācijā iekļautā iebūvētā zibspuldze būtu droša, viegli lietojama funkcija; tādu, kas vienmēr dod lieliskus rezultātus.

Bet, tā kā lielākā daļa cilvēku ātri iemācās, kad uz fotokameras esošā zibspuldze uznirst un nejauši izšaujas tumšā telpā, rezultāti ne vienmēr ir tik lieliski. Iebūvētā zibspuldze ir bēdīgi slavena ar to, ka objektam rada spilgti spīdošus plankumus vai attēlus atstāj pārgaismotus un šausmīgi izmazgā.

Kaut arī fotografēšana ar zibspuldzi notiek daudz diskutabli salīdzinājumā ar dabisko apgaismojumu, dažreiz jūs nonāksit situācijā, kad jums būs nepieciešams tikai nedaudz papildu gaismas. Uzzinot, kā lietot zibspuldzi, var ietaupīt dienu un palīdzēt iegūt šos attēlus, nodrošinot dažus pārsteidzoši lieliskus rezultātus. Šeit ir daži padomi, kā izmantot zibspuldzi, lai iegūtu labākos iespējamos rezultātus.

Noskatieties, kur jūs to norādāt

Lai arī tas var likties acīmredzams, tas tomēr ir pieminēšanas vērts. Esiet piesardzīgs, virzot kameras zibspuldzi tieši pret cilvēku, it īpaši, ja tā darbojas ar pilnu jaudu. Norādot zibspuldzi tieši uz cilvēku, viņš varēs redzēt zvaigznes un izskatīties izskalots vai zilā krāsā - it īpaši, ja tā tiek iedegta tumsā.

Izmantojiet to dienasgaismā

Vai izmantojat kameras zibspuldzi dienasgaismā? Noteikti! Kaut arī spilgtā apgaismojumā zibspuldze parasti tiek ignorēta, dienasgaisma ir ideāls laiks tās izmantošanai. Spilgta apgaismojuma situācijās bieži ir skarbas ēnas. Tomēr, parādot kameras zibspuldzi, var aizpildīt šīs tumšās ēnas, palīdzot apņemt objektu gaismā un radīt lieliskus portretus.

Izmantojiet (TTL), izmantojot objektīva režīmu

Ja jūs tikko sākat darbu, apsveriet iespēju izmantot kamerā iebūvēto zibspuldzes sistēmu TTL (caur objektīvu). Izmantojot šo sistēmu, kamera ļauj jums kontrolēt zibspuldzi. Izmantojot šo režīmu, kamera pārsūtīs iepriekšēju zibspuldzi un pēc tam pielāgos zibspuldzes jaudu, lai iegūtu vislabākos rezultātus.

Izmantojiet zibspuldzes ekspozīcijas kompensāciju

Neskatoties uz to, ka zibspuldzes ekspozīcijas kompensācija ir bieži aizmirsts veids, kā kontrolēt zibspuldzes jaudu, un tā ir lieliska iespēja, fotografējot automātiski. Šī funkcija ir īpaši ērta, ja atrodaties tuvu objektam un vēlaties samazināt zibspuldzes efektu, lai iegūtu smalkākus rezultātus. Šādos gadījumos jūs varat sākt, izmantojot zibspuldzes ekspozīcijas kompensāciju, kas parasti ir tuvu -0,3 vai -0,7, parasti ir ideāla tuvplāniem. Vai arī, izmantojot kadru dublēšanu, veiciet vairākas ekspozīcijas vienlaikus.

Izmantojiet apkārtējo gaismu

Lai gan kameras zibspuldze bieži iznāk, kad tumsas skaļums ir tumšs, un jums ir nepieciešams papildu apgaismojums, tas bieži rada tumša tuneļa efektu, kur apgaismotais objekts ir pareizi pakļauts, bet pārējais attēls ir tumšs. Lai palīdzētu cīnīties pret to, ir svarīgi mēģināt izmantot pēc iespējas vairāk ārējā, apkārtējā apgaismojuma. Tas nozīmē, ka objekts jānovieto blakus ielas lukturim vai kādam citam apgaismojuma avotam, lai palīdzētu apgaismot apkārtni un pievienot attēlam kādu kontekstu. To darot, parasti ir ieteicams izmantot manuālo režīmu, jo tas ļaus jums izvēlēties pareizo lēnāko slēdža ātrumu; kas ļaus attēlā sasniegt optimālu apkārtējās gaismas daudzumu.

Izveidojiet Flash difuzoru

Difuzors, kā norāda nosaukums, izkliedē gaismu vienmērīgāk, lai jūsu objekts netiktu sagaidīts ar mirdzošu gaismu. Tas mīkstina triecienu un sūta gaismu dažādos virzienos, radot daudz pievilcīgāku un dabiska izskata gaismu. Jūs varat izveidot savus difuzorus, izmantojot objektus, piemēram, galda tenisa bumbiņu, kas ir pārgriezta uz pusēm un nostiprināta virs zibspuldzes, vai pat izmantojot pauspapīru vai salveti šķipsnā, lai izkliedētu gaismu un palīdzētu novērst ēnas. Visam, kas aizsedz zibspuldzi, bet tomēr ļauj caurspīdēt gaismai, tas ir jādara. Tikai pārliecinieties, ka izmantojat baltu materiālu, ja vien jūs nevēlaties attēliem pievienot krāsainu krāsu.

Piepeši to

Gaismas lielība ir vēl viens lielisks veids, kā izkliedēt gaismu un novērst skarbas ēnas vai atspīdumus. Lai gan jūs varat virzīt zibspuldzi, lai tā atlektu no griestiem, dažreiz jums nebūs griestu vai citas fiksētas virsmas, ar kuru varētu strādāt. Gadījumos, kad balta virsma nav viegli pieejama, vienkārši pielieciet balto virsmu zibspuldzei. Atrodiet balta papīra vai kartona gabalu, pievienojiet to zibspuldzes galvai un atlēciet zibspuldzi, lai iegūtu maigāku gaismu un pievilcīgākus rezultātus.

Izveidojiet Catch Lights

Lai gan jūs bieži nevēlaties, lai zibspuldze būtu redzama attēlos, dažreiz to var izmantot arī, lai fotoattēlos izveidotu interesantas funkcijas, piemēram, aizdedzes gaismas, tās mazās dzirksti, kuras dažreiz var redzēt jūsu objekta acīs. Šīs mazās gaismas signālugunis var gūt labumu ne tikai cilvēkiem. Savvaļas dzīvniekus un putnus var notvert arī ar dzirksti acīs - ja vari pieiet pietiekami tuvu, tas ir. Vienkārši atcerieties, ka ir jānoraida zibspuldze, un jūs nevēlaties, lai zibspuldze darbotos ar lielu jaudu visur, kur atrodas objekta acis.

Uztveršanas makro

Ar savu zibspuldzi varat uzņemt lieliskus makro. Vislabākā pieeja ir atrast līdzsvaru starp zibspuldzes izmantošanu, lai nodrošinātu objekta galveno ekspozīciju, vienlaikus cenšoties izvairīties no tā, ka tas izskatās pārāk līdzīgs uzmanības centrā. Lai iegūtu labākos rezultātus, zibspuldzes darbības ilgumam jābūt īsam, tas ļaus jums iegūt asus fotoattēlus, turot pārnesumu.

Izslēdz to

Visbeidzot, dažreiz vislabāk ir izslēgt zibspuldzi un tā vietā pielāgot kameras iestatījumus, lai iegūtu vēlamos rezultātus. Kaut arī zibspuldze var daudz pievienot attēliem, ņemiet vērā, ka dažās situācijās kameras zibspuldzes vietā ir nepieciešams mazāks slēdža ātrums.

Saistītie raksti

Atpakaļ uz augšu poga
Aizveriet
Aizveriet