Ceļot

Ceļvedis: Ziemeļīrija un Troņu spēle

Ziemeļīrija ir kļuvusi par Troņu spēles fanu meku - tas nenozīmē, ka nav daudz zemes prieka tiem, kuri nevar pateikt Dothraki no pūķa.

Pagājušajā gadā, kad salauzu kāju un trīs mēnešus biju iestrēdzis gultā, viena lieta, kas mani pārņēma, bija HBO “Game of Thrones” skatīšanās. Izrādes fanu leģionāri zināja kaut ko tādu, kāda nebija maniem ārstiem: karojošo dižciltīgo māju episkajai fantāziju pasaulei ir pārsteidzoši dziedinoši spēki. Kad es beidzot biju atkal vertikāls un, sagaidot 5. sezonas pirmizrādi, kas gaidāma aprīlī, manas tikko tramdītās pēdas devās uz Ziemeļīriju. Mani meklējumi: izpētīt mana iecienītākā make-believe šova un piekrastes līnijas reālo pasauli, kas iedvesmotu ikvienu ceļotāju cīnīties ar pūķiem.

Ļoti pieprasītais Dzelzs tronis - GOT spēka mītne un kaujas tēma, kuras centrā ir šovs - atrodas tieši Belfāstas centrā. Lai arī tā parasti nav atvērta apmeklētājiem, dažas nedēļas pirms es apmeklēju karalieni Elizabeti II, un tā satikās ar Maisie Williams, kura spēlē Āriju Starku. Kad vēlāk jautāja, kāda bija šī vizīte, Viljamsa atbildēja, ka ir “šausmīgi dīvaini” būt uzstādītam reālās dzīves monarham.

200 kilometru garais piekrastes brauciens uz ziemeļiem no Belfāstas ir zaļš, kalnains kalnu un tirkīza ūdens laiva. Aptuveni stundas brauciena attālumā no pilsētas atrodas Giant’s Causeway, UNESCO pasaules mantojuma objekts, kas pārtrauc piekrastes ainavu ar hektāriem citas pasaules bazalta kolonnu. Tuvumā esošo 30 metrus augsto Carrick-a-Rede virvju tiltu, ko lašu zvejnieki pirmo reizi uzcēla, lai šķērsotu no cietzemes uz salu, kurai tas ir nosaukts, tagad izmanto tūkstošiem aizrautīgu tūristu, kas vēlas izbiedēt bejesus. par sevi (es tik tikko nomācu kliedzienu, jo tas šūpojās). Tādiem GOT faniem kā es, ir vairākas iestatītas vietas, kas punktētas gar disku, ieskaitot Kērncastli, kas ir izmantota, lai filmētu lielu daļu ārējo Vinterfella ainu (Starks mājas bāze) un kur atveras sērija.

Diskontējot tūrisma dolārus, Game of Thrones četrās filmēšanas sezonās ir iepludinājuši 158 miljonus ASV dolāru Ziemeļīrijas ekonomikā, radot aptuveni 900 pilna laika un 5700 nepilna laika darba vietas, no kurām Danam Spenseram un viņa sievai Bronai (dzim. Steenson) ir vislabākais. Ģimenes dārglietu veikala Belfāstā īpašnieku Steensons pāris ir izveidojis daudzus šova parakstu aksesuārus (piemēram, karaļa Džofreja vainagus).

Veikala estētika ir modernāka nekā viduslaiku, taču, pateicoties ikdienas tūristu uzmundrinājumam, Steensons ir laidis klajā nelielu GOT iedvesmotu piespraudes līniju, kurai šajā pavasarī tika pievienoti kuloni un gredzeni. Kad jautāja, vai viņš ir ventilators, Spensera mute ieslīd smīnē: “Es domāju, ka mēs tagad esam.” Viņš atzīst, ka sāka skatīties tikai tāpēc, lai redzētu veikala piekariņus, bet, tāpat kā es un miljoniem citu, drīz vien iesūcās. “Tas tiešām ir diezgan labi."

Saistītie raksti

Atpakaļ uz augšu poga
Aizveriet
Aizveriet